FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

LA LIGA SERIE A

Franck Kessié v létě posílí zadarmo Barcelonu!

Pětadvacetiletý reprezentant Pobřeží slonoviny podepsal smlouvu s katalánskou Barcelonou a od léta 2022 bude oblékat dres španělského giganta. Kessiému končí v létě smlouva s milánským AC, kterou se rozhodl neprodloužit a tak odchází od svého prozatimního zaměstnavatele zadarmo.

Zdroj: flickr.com

Franck Yannick Kessié, jak zní celé jméno pětadvacetiletého záložníka italského AC Milán, začínal kariéru v Atalantě. Několik let strávil na hostováních, než se v roce 2019 upsal právě do černočervené části Milána. Během tří let se stal pilířem týmu a i nadále patří mezi nejlepší hráče italského celku, který aktuálně bojuje o titul v Serii A.

Podle slov renomovaného italského novináře Fabrizia Romana podepsal Kessié s Barcelonou kontrakt do léta 2026 a bude pobírat minimálně 6,5 miliónu eur ročně, plat by se i s bonusy mohl však vyšplhat až na 7 miliónů eur. Hráč sám již úspěšně prošel zdravotní prohlídkou a jako nová posila by mohl být představen okamžitě po ukončení sezóny v Itálii.

Významnou roli v přestupu sehrál španělský lodivod Xavi, který s Kessiém osobně rokoval a představil mu svůj barcelonský projekt. Právě po těchto rozhovorech zvolil Kessié Barcelonu před ostatními nabídkami. Jednalo se zde o přední světové kluby mimo jiné PSG, Manchester United, nebo Chelsea, ta však z důvodu aktuálních sankcí nemůže podepisovat žádné hráče.

Barcelona tak přidala další zajímavou akvizici do už tak dost atraktivního týmu, který v příští sezóně bude jednoznačně bojovat o španělský titul. Dalším nákupem Blaugranas by měl být dánský zadák Chelsea Andreas Christensen, kterému taktéž v létě končí smlouva a nepočítá se s jejím obnovením.

Zdroj: transfermarkt, Fabrizio Romano

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *