Vše co chcete vědět o fotbalu.

Atletico-Madrid
LA LIGA

Jednoznačná záležitost, Atlético porazilo Barcelonu 2:0

Víkendovým šlágrem španělské ligy byl atraktivní souboj mezi Atléticem Madrid a Barcelona. Domácí favorit potrestal chyby soupeře a zaslouženě zvítězil 2:0. Zápas tak dopadl přesně tak, jak se očekávalo. Potvrdilo se, že mezi oběma týmy je aktuálně obrovský rozdíl. Agónie Barcelony tak pokračuje i nadále. Vedení klubu má rozhodně nad čím přemýšlet.

Oba týmy začali hodně opatrně, k vidění bylo spoustu nepřesností. První větší šanci si vytvořil madridský celek. Lemar předvedl zajímavý individuální průnik, jeho střela ovšem těsně minula branku Ter Stegena. Další dobrou příležitost si vytvořili domácí. Carrasco výborně obral o míč Minguezu, poté adresoval míč Lemarovi, který ho posunul Felixovi, jeho střelecký pokus jen těsně minul barcelonskou svatyni.

Napotřetí už se dokázalo Atlético prosadit. Po rychlé akce Felixe a Suareze míč dostal úplně volný Lemar. Francouz svůj samostatný únik proměnil a poslal svůj tým do vedení. Touto brankou potvrdil svůj skvělý výkon v tomto zápase. Barcelona se pokusila o rychlé vyrovnání, Coutinhova střela ale nenašla svůj cíl.

V obraně Barcelony byly velké díry. Do obrovské šance se dostal Suarez, ke smůle domácích svou příležitost trestuhodně zahodil. V posledních 15 minutách 1. poločasu se Barcelona herně zvedla, k vyrovnání to však nevedlo. Naopak ji potkala další velká pohroma. Favorit udeřil opět z rychlého brejku. Lemar ve spolupráci s Felixem vyslal do samostatného úniku Suareze, zkušený kanonýr se tentokrát již nemýlil a zvýšil na 2:0. Těžké KO pro katalánský klub, bylo prakticky rozhodnuto.

Oba celky udělaly o pauze po jedné změně. Domácí vystřídali Trippiera za De Paula, aby posilnili defenzívu. Barcelona udělala střídání ve stylu kus za kus. Mladíka Nica nahradil Sergi Roberto. Hosté mohli snížit v 60. minutě. Atlético v obraně dvakrát propadlo, do obrovské šance se dostal Coutinho. Jeho pokus však fantastický polapil brankář Oblak.

Favorit byl i nadále při chuti. Z rychlého protiútoku zakončoval Felix, jeho střelu Ter Stegen v poklidu pokryl. Zbytek zápasu se dohrával v poklidném tempu, skóre již zůstalo neměnné. Madridský celek zvítězil 2:0 a potvrdil roli favorita.

Zasloužený triumf domácích, vyhráli rozdílem třídy. Obrana Barcelony byla naopak mizerná, soupeři to dost usnadnila. Ani útok Katalánců nijak oslnil. Atlético se díky výhře posouvá na 2. místo. Pro Barcelonu je to první ligová prohra v sezóně, zároveň ztrácí s čelem ligy přímý kontakt.

Zdroj: Twitter, Livesport