FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

PREMIER LEAGUE

Zasloužený dárek pro Coufala, s West Hamem se dohodl na vylepšení kontraktu

Podle zdrojů The Athletic dostane Vladimír Coufal za své výkony zaslouženou odměnu – nový tříletý kontrakt. Ten původní měl trvat do roku 2023 s opcí na další dvě sezóny. Hlavní motivací by měly být vylepšené platové podmínky pro 29letého českého obránce, který patří mezi klíčové hráče základní sestavy.

Součástí nové smlouvy má být opce na další sezonu, takže by Coufal mohl u Kladivářů působit až do roku 2025. Bývalý hráč Slávie před rokem vyšel Hammers na 5,4 milionů liber, což byla pro londýnský klub velmi výhodná koupě.

V letošní Premier League nevynechal ani minutu, což je nyní kvůli lehkému zranění v ohrožení. Pravý bek West Hamu se objevil v nominaci na kvalifikační zápasy české reprezentace, což značí, že by jeho zranění nemělo být příliš vážné. Podle kouče Moyese je jeho nedělní start možný.

Český reprezentant si na novou soutěž rychle zvyknul a svými výkony si získal srdce všech fanoušků West Hamu. V uplynulém ročníku Coufal naskočil do 34 utkání Premier League, týmu pomohl k deseti čistým kontům a připsal si 7 gólových asistencí. V současnosti patří mezi nejdůležitější hráče týmu.

Díky skvělé debutové sezoně byl jedním z favoritů na ziskání ocenění pro nejlepšího hráče sezóny.Tuto cenu nakonec vyhrál jeho kamarád Tomáš Souček. Coufal v hlasování fanoušků obsadil hned druhé místo, za což může i jeho pracovní morálka, kdy často trénuje i ve dnech volna.

V pondělí uplyne rok od Coufalova ligového debutu v dresu West Hamu. Nedělní vítězství proti Brentfordu a podpis nové smlouvy by byly hezkými odměnami za dosažení tohoto milníku.

„Před necelým rokem se stal můj sen skutečností. Předchozí sezóna byla pro náš klub neskutečná. Jednou Kladivářem, navždy Kladivářem,“ napsal Coufal o svému ročním působení v dresu Hammers.

Zdroj: Twitter, The Athletic

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *