Vše co chcete vědět o fotbalu.

manchester-united
PREMIER LEAGUE

Další nečekaná ztráta, Manchester United remizoval s Evertonem

Úvodní zápas víkendu nabídl souboj Manchesteru United s Evertonem. Zápas byl velmi atraktivní a rozhodně nenudil. Utkání skončilo 1:1, což je spravedlivý výsledek pro oba týmy. Pro Everton cenný bod, pro Ronalda a spol. další nepříjemná ztráta.

Zdroj: Pixabay

Manchester United nastoupil v pozměněné sestavě. Ronaldo se objevil pouze na lavičce, na hrotu ho nahradil Cavani. Do základu se vrátil Shaw. Základní jedenáctka Evertonu se musela obejít bez svých největších ofenzivních hvězd.

Zápas lépe začal domácí favorit. Byl aktivní, vytvořil si několik příležitostí, všechny pokusy ovšem zamířily mimo. Do solidní šance se dostal i Everton. Rondonův průnik nakonec zastavil Varane. Ve 21. minutě si vytvořili Red Devils zajímavou gólovou příležitost. Po přesném centru Fernandese hlavičkoval Cavani, skvělý zákrok si připsal Pickford. Hrálo se nahoru dolů, jedna akce rychle střídala druhou. Utkání mělo skvěle tempo.

Everton hrozil i nadále. Po skvělé individuální akci nebezpečně střílel Gray, špičkový zákrok musel vytáhnout De Gea. Manchester United udeřil těsně před přestávkou. Fernandes připravil velkou šanci Martialovi, francouzský útočník prostřelil vše co mu stálo v cestě a poslal domácí tým do vedení. 1. poločas tak vyzněl lépe pro favorita z Manchesteru.

Everton se ovšem nevzdával. I v průběhu 2. poločasu byl velmi nebezpečný. Snaha hostů nakonec dospěla k vyrovnání. V 65. minutě předvedl Everton skvělý protiútok. Gray odvedl ve středu hřiště parádní práci a poslal své spoluhráče do přečíslení. Doucoure poslal do obrovské šance Towsenda a zkušený křídelník se nemýlil. Everton srovnal na 1:1 a zápas byl rázem otevřený.

V 74. minutě mohl rozhodnout střídající Ronaldo, svou nadějnou šanci však neproměnil. Závěrečný tlak domácích sílil. V 81. minutě vypálil Pogba, jeho nebezpečná střela ale nenašla svůj cíl. O pár minut později vstřelil branku Everton, gól Miny však nebyl pro ofsajd uznán.

Poslední minuty už nepřinesly nic dramatického a zápas skončil smírnou remízou. Zasloužená dělba bodů, Everton zahrál skvělý 2. poločas, mohl klidně i vyhrát. Šetření Ronalda bylo chybným krokem kouče Solsjakera. Manchester United si připisuje další ligovou ztrátu, jejich bodové manko na čelo se tak ještě zvětší.

Zdroj: Livesport, Twitter