FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

PREMIER LEAGUE

Sršně bodly hluboko do srdcí fanoušků United

Manchester United chtěl odčinit řadu nepříznivých výsledků. a to proti Watfordu. Po katastrofálním výkonu však odváží z Vicarage výprask 4:1. Mohlo by se jednat o finální ránu pro Ole Gunnara Solskjaera?

gettyimages

Před utkáním oplývali hráči i samotný trenér United Ole Gunnar Solskjaer bojovnou náladou. Po posledních nevydařených zápasech s Liverpoolem a City chtěli započít výherní šňůru a znovu nastartovat nesmyslný herní projev. Naproti tomu lodivod hostů Claudio Ranieri na tiskovce nešetřil úsměvy a nechal se slyšet, ať mu dají Cristiana a Messiho do týmu s tím, že by určitě hráli každou minutu v jeho týmu.

Sen United o vítězství se rozprášil hned po úvodním hvizdu. Sršně vlétly na svého soupeře a hned si vytvořily řadu šancí, které vyústily v penaltu v 11. minutě, Sarr však ani jedním ze dvou pokusů de Geu nepřekonal. United se ale nepoučili a ve 28. minutě po špatném předání hráčů vypálil přesně Joshua King, 1:0. Do poločasu ještě přidal další gól sršňí povedenou ranou Sarr. United mohli být rádi, že prohrávali pouze o 2 branky, po celý poločas se nedokázali vyrovnat skvělé fyzické a dynamické hře Watfordu.

Druhý poločas začal obráceně než první. Na hřiště se dostal Donny van de Beek, a to bylo citelně znát. Pro své spoluhráče přichystal řadu šancí. Po nádherném centru Sancha a přiklepnutí Ronalda byl odměněn i gólem, 2:1. United se po brance dostali do tlaku, jenže Ronaldovi to v koncovce nelepilo. O to hůř bylo v 69. minutě, kdy po druhé žluté kartě opouštěl hřiště kapitán United Harry Maguire. United už se nedokázali dostat zpátky do tlaku. Watford přebral nazpět otěže a trestal chyby hostů, v nastaveném čase se trefili Pedro a Dennis. Konečný výsledek zápasu 4:1

V pozápasovém rozhovoru označil brankář United David de Gea výkon za trapný, tatáž slova použil i Solskjaer. Jehož pozice je po této nečekané prohře v ohrožení více než kdy jindy. United už začali jednat, většina představenstva je podle spekulací pro odchod norského kouče. Ovšem poslední slovo by měl mít Glazer. Musíme si ještě chvíli počkat, zda to bude Solskjaer, Rodgers, Zidane, Fletcher nebo někdo úplně jiný, kdo povede Manchester v dalších kolech.

zdroje: premiersport, fabrizio romano