FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

PREMIER LEAGUE

Crystal Palace na domácí půdě deklasovali Kanonýry!

V pondělní dohrávce 31.kola anglické Premier League hostil Crystal Palace taktéž londýnský Arsenal. Malé londýnské derby vyznělo jednoznačně ve prospěch týmu s orlem ve znaku, the Eagles zvítězili jasně 3:0 a výrazně zkomplikovali cestu Arsenalu zpět do vysněné Ligy Mistrů.

Zdroj:Flickr.com

Arsenal se nesl na vlně skvělých výsledků, kterými by si rád zajistil v příštím roce účast v milionářské soutěži. Bývalý španělský záložník a aktuální trenér Mikel Arteta naordinoval svým svěřencům pohlednou hru založenou na skvělé obraně, ale i pohledné kombinaci. Fanoušci rádi některé povedené akce komparují s érou Arséna Wengera, který proslul svou nádhernou rychlou kombinační hrou.

Pondělní večer však neoživil ty nejlepší vzpomínky, které na bývalého francouzského trenéra fanoušci „the Gunners“ mají. Domácí od prvních minut zápasu napadali rozehrávku Arsenalu, který si s agilními hráči Orlů nemohl poradit a záhy přišlo první zaváhání. V 16.minutě se po přímém kopu míč odrazil od hlavy Andersena k Matetovi, který taktéž hlavou otevřel skóre.

Druhý zásah přišel o necelých deset minut později, když ambiciózním balónem našel obránce Andersen nabíhajícího Ayewa, který bez problémů překonal hostujícího gólmana. Jedním z aspektů špatného výkonu Arsenalu byl jednoznačně Tavares, který prozatím nesplňuje kvality nutné pro anglickou první ligu. Vyniká sice svými atletickými dovednostmi ovšem po taktické stránce pokulhává.

Taktéž na levé straně hrající Emile Smith Rowe nebyl téměř zapojený do hry a stále více ukazuje, že je pro hru platnější na pozici „desítky“. Tam ovšem operuje ve skvělé formě hrající Nor Odegaard. Kapitán Lacazette prokazuje svůj cit pro hru počtem asistencí, když ovšem dojde na střílení banek kvalitou zosobňuje krajního obránce okresního přeboru.

V druhé půlce sice Arsenal hrál lépe a Palace téměř k ničemu nepustil, jenže neproměňováním šancí si nad sebou vynesl ortel. V74.minutě ještě Zaha proměnil pokutový kop, který si sám vybojoval a pečetil tak svůj vynikající výkon z tohoto zápasu. Domácí tak vybojovali důležité tři body a dostávají se na devátou pozici. Svěřenci Patricka Vieiry byli na začátku sezóny hlavními adepty na sestup, nyní mají zaděláno na nejlepší sezónu za opravdu dlouhou dobu.

Londýnský Arsenal promrhal jeden ze svých zápasů k dobru a po vítězství Spurs zůstává na pátém místě s rovným počtem bodů jako konkurenční Tottenham. Kanonýři mají však ještě jeden zápas k dobru. Čím dál tím více to vypadá, že tzv.“North London derby“ tedy Severolondýnské derby rozhodne o čtvrtém anglickém účastníkovi v milionářské soutěži.