FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

OSTATNÍ

Co se stalo s Costou Nhamoinesu po odchodu ze Sparty?

Pětatřicetiletý bývalý Sparťan Costa Nhamoinesu se po odchodu ze Sparty skoro vytratil. Málo který český fotbalový fanoušek věděl, kam mířily jeho kroky nebo kde se právě teď nachází. Hraje ještě aktivně na profesionální úrovni fotbal?

Zdroj: Podbeskidzie Bielsko-Biala

Vraťme se do roku 2020, kde tehdy čtyřiatřicetiletý řízný stoper ještě nastupoval za Spartu. Na začátku sezóny 2019/2020 to vypadalo, že Costa bude správný lídr a povede Spartu na stoperském postu s kapitánskou páskou. Tomu tak i ze začátku bylo, jenže potom přišlo těžké zranění. Kostík, jak mu často přezdívají sparťanští fanoušci, se zotavoval opravdu dlouho. Víceméně se nedokázal 100% uzdravit do konce sezóny. Tady nastal asi ten nejvážnější problém. Sparta za tu dobu stihla přivést dva nové stopery a najedou, nebylo pro Costu místo. Zároveň bývalému reprezentantovi Zimbabwe končila na Letné smlouva. Vedení Sparty už si nemyslelo, že by měl na úroveň A-týmu, ale i tak mu nabídli novou smlouvu. Přitom mu vedení sdělilo, že s ním počítá převážně do tehdy třetiligové rezervy. Tam se měl starat o mladé a současně pomáhat k aklimatizaci cizinců. To se ale Costovi příliš nelíbilo z důvodu toho, že ještě chtěl hrát na profesionální úrovni. Tak se tedy jejich cesty rozdělily.

Kerala Blasters

Costa po skončení angažmá ve Spartě dlouho nemohl najít nový klub. Opravdu to trvalo velmi dlouho. Nakonec se upsal indickému Kerala Blasters, který hraje první indickou ligu. Pro Costu bylo tohle exotické angažmá vážně zajímavé. Po finanční stránce se měl dobře a navíc ho fanoušci zbožňovali a brali ho za hvězdu z Evropy. V týmu strávil jednu sezóny, kdy odehrál 16 zápasů a vstřelil 2 góly.

Podbeskidzie

Po velmi exotickém angažmá se Costa vrátil do Polska, kde to velmi dobře zná. V Polsku totiž působil právě před přestupem do Sparty. Nyní hraje za druholigový Podbeskidzie, který se nachází na 4. pozici. Costa nastoupil zatím do jednoho utkání, ve kterém odehrál 18 minut a dostal jednu žlutou kartu. Nad jeho budoucností tedy visí otazník. Možný je i návrat na Letnou, kde by měl případně dostat nějakou funkci v klubu. Půjde ale o to, jestli Costa už chce pověsit kopačky na hřebík.

Zdroj: Podbeskidzie Bielsko-Biala

POZICE:  Obránce

ČÍSLO:  26

DATUM NAROZENÍ: 6. ledna 1986

VÝŠKA / HMOTNOST: 187 cm / 74 kg

SOUČASNÝ KLUB: Podbeskidzie (Polsko)

ZEMĚ: Zimbabwe

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *