FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

KONFERENČNÍ LIGA

Los Konferenční ligy: Pražská S zavítají do bouřlivého Istanbulu a Bělehradu

Pouze dva české týmy se dokázaly kvalifikovat do jarní Evropy. Oba zástupce, Slavii i Spartu Praha, čeká play-off fáze Konferenční ligy. Losové osudí jim přiřklo zvučné evropské značky, Slavia se utká s tureckým gigantem Fenerbahce Istanbul, na Spartu čeká bělehradský Partizan.

První kolo dvouzápasů se odehraje 17. února, odvety pak o týden později 24. února. Slavia odehraje první zápas V Istanbulu, zatímco Sparta bude hrát na domácí Letné.

Fenerbahce – Slavia Praha

Slavné Fenerbahce v letošní sezóně rozhodně nebudí takovou hrůzu. V posledních týdnech se istanbulskému týmu nedaří, v lize mají velké manko na první Trabzonspor a v Evropské lize skončili třetí ve skupině, když ve svém domácím žlutém pekle dokázali uhrát pouhé 2 body. Největší tváří žlutočerných je Mesut Ozil, který ale mužstvo spíše rozděluje než naopak.

Trenér Slavie Trpišovský byl z losu nadšen, a těší se na 5O tisíc fanoušků v Istanbulu. Pro Slavii je Fenerbahce určitě hratelný soupeř. Jak už to u tureckých týmů bývá, hraje jim to více dopředu než dozadu, a to by pro týmové pojetí Slavie mělo být výhodou. Kartami určitě zamíchá zimní přestupové období, oba týmy mají ve svém kádru hráče, o něž je v Evropě enormní zájem. V tuhle chvíli je tak ošemetné predikovat jakýkoliv výsledek.

Sparta Praha – Partizan Bělehrad

Pražská Sparta musí být s losem spokojená. Partizan Bělehrad je tým podobného výkonnostního ranku jako letenští. V srbské lize jsou sice naprosto dominantní a ještě neporažení, jenže v Konferenční lize to tak slavné nebylo a o postupu z lehké skupiny rozhodli až v posledním zápase s Anarthosisem. Tým černobílých sází převážně na své odchovance, které se mu daří v posledních letech výhodně prodávat. Vedle nich v kádru najdeme Lazara Markoviče, jenž oblékal dres Liverpoolu.

Sparta disponuje podle TransferMarktu o půl miliardy hodnotnějším kádrem. Ovšem z nedávné minulosti víme, že se jí proti srbským celkům nedaří, odstrašujícími příklady jsou souboje s Crvenou Zvezdou a Suboticou. Bude zajímavé sledovat, jestli zafunguje Vrbův pověstný pohárový X faktor. Dá se předpokládat velmi vyrovnaný dvouzápas.

zdroje: transfermarkt, uefa.com

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *