FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

OSTATNÍ

Vystřílí si Gabriel Barbosa svou druhou šanci na evropských trávnících?

Gabriel Barbosa alias Gabigol platí za jednoho z nejzajímavějších hráčů celé brazilské Série A. S aktuální hodnotou 26 miliónů euro je také nejhodnotnějším hráčem soutěže a po svém návratu zpět do rodné Brazílie, kam se vrátil ze svého nepovedeného angažmá v Interu Milán, se ukazuje jako vyzrálý hráč s dostatečnými kvalita pro fotbal na starém kontinentu.

Zdroj: hinadailyhk.com

Barbosa je stejně jako Neymar odchovancem brazilského Santosu za který začal nastupovat už v roce 2012. V této sezóně si připsal 11 startů a vstřelil též premiérovou branku v černobílém dresu. Po třech víceméně produktivních sezónách, které odehrál povětšinou v základní sestavě projevil zájem o jeho služby italský Inter Milán.

V srpnu 2016 za něj neváhal zaplatit bezmála 30 miliónů euro, což bylo za mladičkého útočníka, který do té doby vstřelil pouhých 24 profesionálních branek velký balík peněz. Při svém prvním roce v italském velkoměstě nastoupil do deseti soutěžních utkání přičemž ani v jednom nefiguroval v základní sestavě a celkově měl na kontě pouhých 183 odehraných minut.

Inter ho tak poslal na hostování do Portugalska. Jenže ani v Benfice se mu nedařilo tak jak by se od něj očekávalo a tak po pouhých šesti měsících hostování ukončil a Inter mu vybral dalšího zaměstnavatele. Tentokrát se jednalo o návrat do mateřského Santosu. Zde stihl odehrát 42 utkání a vstřelit krásných 19 branek.

Po další vydařené štaci v Brazílii doufal Gabigol v další šanci v dresu Nerazzurri, ta bohužel nepřišla. Inter v té době stále bez útočné hvězdy typu Lukakua nabídl Barbosovi pouze další hostování. Jeho další destinací se stalo Flamengo. Pro stále ještě mladého Brazilce se jednalo o velice frustrující období, kdy si nebyl ničím jistý a Inter mu nedával absolutně žádný prostor.

Barbosa se však nenechal udolat a do angažmá ve Flamengu vstoupil velkolepě. 34 branek, 11 asistencí, titul pro mistra Brazílie a titul pro vítěze Copy Libertadores tedy americké obdoby Ligy mistrů. Neskutečný výkon mladého Brazilce, který si už snad ani více nemohl říct o pozornost v jeho kmenovém Interu. Nerazzurri však zůstali neoblomní a po angažování Belgičana Lukakua prodali Barbosu do Flamenga za 17,5 miliónu euro.

Další ročník znamenal pro Gabriela další balík jednadvaceti branek a šesti asistencí. V této sezóně má zatím dvaadvacet branek a taktéž šest asistencí. Ve svých pětadvaceti letech je již nyní historicky nejlepším střelcem Flamenga se 77 góly a každým zápasem prokazuje víc a víc svou vyzrálost. Nyní je ideální čas pro přestup, ale který klub po něm sáhne? Barbosa sice vyniká fotbalovým umem, otázkou, ale zůstává jeho morálka. Dokáže ukočírovat svou brazilskou náturu a stane se dalším velkým Brazilcem, který okouzlí starý kontinent?

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *