FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

PREMIER LEAGUE

Londýnské derby ovládl Arsenal, v duelu s Tottenhamem zvítězil 3:1

Tahákem nedělního programu Premier League byl zápas mezi Arsenalem a Tottenhamem. V londýnském derby byl opět úspěšnější domácí tým, Arsenal přehrál Tottenham 3:1. Velké a naprosto zasloužené vítězství pro mužstvo Mikela Artety. Zdá se, že krize z úvodu sezóny je zažehnána.

London, United Kingdom – July 31, 2013: Emirates Stadium. Ashburton Grove, known for sponsorship reasons as the Emirates Stadium or simply The Emirates, is the home of Arsenal.

Slavné derby začal lépe domácí Arsenal. Gunners vstoupili do zápasu aktivněji a zanedlouho jejích aktivita přinesla své ovoce. Ve 12. minutě vymíchala ofenzíva domácích obranu Totenhamu. Na pravém kraji se skvěle uvolnil Saka, našel úplně volného Smithe-Rowea a ten vstřelil úvodní gól zápasu. Skvělý úvod slavnějšího londýnského celku. Aubameyang a spol. hrozili i nadále. O pár minut později nebezpečně vystřelil Partey a Lloris musel vytáhnout výborný zákrok.

O něco později udeřil Arsenal podruhé. A opět to bylo po rychlé kombinaci. Rychlý brejk započal Tierney přesným pasem na Aubameyanga, gabonský kanonýr našel na levém křídle Smithe-Rowea, míč vrátil zpátky Aubameyangovi a ten přesnou střelou zvýšil na 2:0.

Exhibice domácích zdaleka nekončila. Ve 34. minutě se do otevřené obrany Spurs řítil Saka. Míč ve vápně na chvíli sice ztratil, ale prakticky záhy ho získal zpět. Z hranice pokutového území vystřelil a zasadil soupeři další tvrdý direkt. Stav zápasu upravil na 3:0 a zdálo se, že je rozhodnuto. První poločas tak skončil v jasný prospěch Arsenalu.

2. poločas už tak divoký nebyl. Tottenhamu se v něm zlepšil a pokusil se zápas zdramatizovat. Jejich první šance přišla po hodině hry. Nebezpečný projektil vyslal Kane, gólman Arsenalu jeho střelu vyrazil a připsal si úspěšný zákrok. Hvězda Totenhamu měla ještě větší šanci o pár chvil později, Kane však svou příležitost trestuhodně zazdil.

Zahanbit se nenechal ani Arsenal. V 74. minutě si připsal dalekonosný pokus Saka, Lloris ale dokázal jeho střelu zneškodnit. Malou naději vykřesal Tottenham v 79. minutě. Reguilon našel přesným pasem Sona a ten pohotovou střelou snížil na 3:1.

V samotném závěru ještě měl velkou příležitost Moura. Jeho skvělou střelu však vytáhl Ramsdale na tyč. Arsenal nakonec zvítězil 3:1 a připisuje si skalp svého úhlavního rivala. Pro Gunners je to třetí vítězství v řadě, v tabulce se posouvají na 10. místo. Trápení Totenhamu naopak pokračuje. Od návratu Harryho Kanea jsou výkony týmu velmi průměrné.

Zdroj: Livesport