FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

OSTATNÍ

Slavný brazilský Robinho si příštích 9 let zahraje fotbal maximálně na vězeňském plácku. Čeká ho 9 let za znásilnění

Italský Nejvyšší soud potvrdil rozhodnutí soudu odvolacího soudu z minulého roku. Robinho jde s kamarádem na 9 let do vězení. Rozhodnutí soudu je pravomocné.

Vše se událo v roce 2013, v období své éry za AC Milán. Společně s přáteli jedné noci na diskotéce opili a následně znásilnili dvaadvacetiletou studentku z Albánie. Ještě v tom roce byli společně s jednou osobou odsouzeni k devíti letům. Museli ještě také zaplatit odškodné ve výši 800 000 €. Řízení vůči ostatním účastníkům bylo zastaveno. Oba se následně odvolali.

Robinho odehrál přes 100 zápasů v dresu Realu Madrid. Sezónu trávil i v Manchesteru City a následně přidal další stovku v AC Milán. Poté měl několik angažmá v Číně, Turecku a v roce 2020 podepsal smlouvu se svým mateřským klubem Santos.

Ve stejném období po podepsání smlouvy se odvoláním začal zabývat odvolací soud a tak následně Santos s Robinhem smlouvu rozvázali.

Itálie v tuhle chvíli může požadovat vydání Robinha z Brazílie, ale stát jako takový dlouhodobě občany nevydává. Je tedy dost možné, že si devítiletý trest odsedí ve své domovině.

zdroje: twitter.com

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *