Vše co chcete vědět o fotbalu.

PSg
LIGA MISTRŮ

V souboji titánů zvítězilo PSG, trefil se i Messi

Úterní šlágrem Ligy mistrů byl zápas Paris Saint Germain vs. Manchester City. Domácí dali svému soupeři lekci z efektivity a zvítězili 2:0. První gól v dresu PSG dál po krásné akce i Lionel Messi. Citizens odehráli dobrý zápas, neproměněné šance se jim však stali osudnými. Několik skvělých zákroků si připsal i Donnarumma. Situace ve skupině se tak začíná zamotávat.

PSg
Zdroj: BERTRAND GUAY

Zápas večera skvěle odstartovalo PSG. Mbappé se na pravé křídle uvolnil a poslal nebezpečný pas do vápna. Balón se po pár odrazech dostal ke Gueyovi, senegalský záložník famózní střelou do růžku. Hosté měli v 1. poločase územní převahu, Messi a spol. zase hrozili z protiútoků.

Obrovskou příležitost mělo mužstvo Pepa Guardioly ve 27. minutě. Přesný centr našel Sterling a, který přesnou hlavičkou trefil břevno. Míč se odrazil k volnému Silvovi, Portugalec však prázdnou bránu netrefil a nastřelil pouze břevno. Obrovská příležitost pro Citizens.

V 38. minutě zahrozil domácí z dalšího rychlého brejků. Do velkého úprku se pustil Mbappé, střeleckou pozici vylepšil pasem na Herreru, jeho pokus však dokázal Ederson vyrazit. Další rychlá a velmi nebezpečná akce Pařížanů. V závěru 1. poločasu ještě zahrozili hosté. Z rohu nebezpečně hlavičkoval Dias, jeho pokus však Donnarumma vytěsnil mimo bránu. Po konci 1. půle vedlo Paris Saint Germain 1:0, přesto byl zápas i nadále velmi otevřený.

Po přestávce měl hned další šanci Manchester City, do dobré střelecké pozice se dostal Sterling, jeho pokus však nenašel svůj cíl a zamířil mimo. Tlak Manchester City sílil. Po skvěle kombinaci se za obranu dostal De Bruyne, jeho střelu opět zneškodnil výborný Donnarumma. Hosté byli celý 2. poločas lepším týmem, vytoužené branky se ale nedočkali. Další gól naopak přidali Pařížané a bylo rozhodnuto.

V 74. minutě si skvěle narazil Messi s Neymarem a božský Leo nechytatelnpu ranou zvýšil na 2:0. Game over. Svůj debutový gól v novém působišti si nemohl Messi naplánovat lépe. Geniální akce. Citizens se ještě pokusilo o zdramatizování zápasu. V 78. minutě našel Sterling úplně volného Mahreze, opět ho však vychytal famózní Donnarumma.

Závěr zápasu už se pouze dohrával. PSG dotáhlo vedení do vítězného konce a zvítězilo 2:0. Domácí si připisují důležité vítězství a 3 body do tabulky. PSG se posouvá do čela tabulky skupiny A se 4 body. Manchester City naopak spadl až na 3. místo. Situace ve skupině se tak zajímavě zamotává. Zdá se, že to nebude tak jednoznačné, jak se zprvu zdálo.

Zdroj: Twitter