FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

LIGA MISTRŮ

Ronaldo se Sanchem poslali United do jarní fáze LM

Druhé pokračování reprízy posledního finále Evropské ligy hostilo proslulé Estadio de la Cerámica. Fanoušci domácích však nebudou spát nejlépe, jejich Villareal prohrál s Manchesterem United 0:2. Hosté si vítězstvím zajistili postup do jarní fáze milionářské soutěže.

twitter @ManUtd

A zase ten Ronaldo! Právě on rozhodl o výhře rudých ďáblů v prvním klání na Old Traford gólem v 95. minutě. Čímž spasil jinak podprůměrný výkon svého týmu, jenž po celý zápas podléhal diktátu žluté ponorky. A znovu to byl on, kdo vstřelil vítěznou branku a zajistil svému týmu jistý postup do jarní fáze ligy mistrů. Ronaldo se zatím trefil v každém utkání skupiny, s celkovým součtem 6 gólů v pěti zápasech.

United prošli změnou na trenérském postu. Legenda klubu Michael Carrick, prozatímní manažer, vedl svůj první zápas coby hlavní kouč, a to hned mimořádně důležitý proti silnému Villarealu. Oproti svému předchůdci udělal v sestavě několik podstatných změn. Jen na střídačce číhali portugalský kouzelník Bruno Fernandes a Marcus Rashford. V základní sestavě se objevili Telles, Martial a Donny van de Beek.

Slibný začátek utkání pomalu přešel k taktické hře. Manchester vycházel z pevné obrany, vědom si přemíry inkasovaných gólů v posledních zápasech. Zatímco Villareal jen těžko nacházel mezery pevného bloku soupeře, a tak jen obehrávali ze strany na stranu od stoperů. První poločas příliš zajímavého nepřinesl, většina slibných šancí byla utnuta hned v zárodku.

Do druhé půle vstoupil aktivněji opět domácí Villareal. A k aktivitě přidal tentokrát i šance, tutovku Triguerose však famózně vychytal De Gea. Carrick střídáními odkryl taktický záměr. Do utkání vyslal Fernandese s Rashfordem, a od té doby mnohem dravější a preciznější United přešli do trvalého tlaku. Po nádherné sólové akci ještě Sancho gól nedal, ale o pár minut později už obrana žluté ponorky nevydržela. Po hrubé chybě na ose brankář-šestka trestal Ronaldo, 0:1. Chvilku na to se Cristiano ocitl v další tutovce, ale selhal. Na konci utkání po krásné brejkové kombinaci ještě korunoval svůj výkon ranou pod břevno Jadon Sancho, 0:2.

Manchester United si vítězstvím zajistil postup ze skupiny. Zatímco Villareal o svou účast v jarní fázi bude muset ještě bojovat. V posledním kole se tým Unaie Emeryho střetne v přímém souboji o postup s Atalantou, která na Villareal ztrácí jediný bod.

zdroj: IG @manchesterunited, O2 sport