FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

Barcelona
LA LIGA

Kdo bude v Barceloně nosit Messiho číslo 10?

V Barceloně už vědí, komu svěří dres číslo 10, které se uvolnilo po Messiho odchodu do PSG.

Barcelona
Zdroj: Pixabay

Lionel Messi zanechal svým působením v Barceloně nesmazatelnou stopu a už navždy bude jednou z jejích legend. Není proto divu, že se poměrně dost řešila otázka, co s číslem 10, které nosil. Nejeden fanoušek byl dokonce pro jeho úplné vyřazení ze seznamu čísel barcelonských dresů.

Nyní už ale máme jasno. Barcelona se rozhodla svěřit toto číslo se slavnou historií svému osmnáctiletému talentu jménem Ansu Fati. Dává tím najevo, jaké naděje do něj vkládá ale i to, že život jde zkrátka dál a Barcelona bude žít dále i po Messim.

Ansumanne Fati Vieira pochází z africké Guiney-Bissau, od dětství ale žije ve Španělsku a je také jeho reprezentantem (za seniorskou reprezentaci odehrál čtyři zápasy). Za FC Barcelonu debutoval v roce 2019 v necelých 17 letech, což z něj udělalo druhého nejmladšího debutanta v historii klubu. Kromě toho je nejmladším střelcem klubu.

Ansu Fati se v Barceloně zapsal velmi dobře, jeho další rozvoj ale zbrzdilo na podzim 2020 zranění. Po měsících rekonvalescence je ale opět připraven ukázat světu, co v něm dřímá. Podporu klubu zcela zjevně má, neboť tím, že mu bylo svěřeno číslo 10 se dostal do centra pozornosti.

FC Barcelona neprožívá nejšťastnější období a bude právě na hráčích jako je Ansu Fati, aby klub udrželi na špičce španělského a evropského fotbalu. Samotný fakt, že nosí číslo po Lionelu Messim z něj ale tahouna klubu neudělá. Na to, jestli svůj nepochybný potenciál přetaví v úspěch, si tak budeme muset ještě počkat.

Zdroj: Goal.com

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *