FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

LA LIGA REPREZENTACE

Zadlužená Barcelona posiluje kádr, do Španělska zamíří další hráč Manchesteru City!

Novou posilou katalánského velkoklubu se stane španělský reprezentant Ferrán Torres. Ten s vedením Barcelony podepsal kontrakt na dlouhých 5 let a jeho přestupová suma činí neskromných 55 milionů liber.

Zdroj: Flickr

FC Barcelona dotáhla zcela nečekaně přestup opravdu velké posily. Z celkové transferové částky činí hodnota hráče 55 milionů liber. Dalších 10 milionů je zahrnuto v bonusech.

Manchester City tak na mladém Španělovi vydělal poměrně slušné peníze. V roce 2020 jej totiž vedení odkoupilo od valencijských Netopýrů za 20 milionů liber. Torres měl být na Etihad prosperujícím hráčem do budoucna, realita je nakonec odlišná.

Valencie původně měla inkasovat určité procento z Torresova dalšího potenciálního přesunu. Hráč ovšem strávil v Anglii necelé dva roky, tudíž finanční odměna na estadio Mestalla nedoputuje.

Barcelona považuje ofenzivního hráče za velkou hvězdu španělského fotbalu. Torres by tak společně s dalšími mladíky mohl za pár sezon na Camp Nou znovu vytvořit opravdu konkurence schopný tým s těmi nejvyššími ambicemi.

Velký obnos finančních prostředku katalánský celek získal prostřednictvím bankovního úvěru, díky němuž mohla být část přestupu zaplacena.

Vzájemné vztahy mezi španělským a anglickým celkem jsou velmi příznivé. Jedny z hlavních představitelů vedení Citizens totiž tvoří Txiki Begiristan a Ferrán Soriano, mimo jiné bývalí zaměstnanci Barcelony, jenž pracovali pod prezidentem Joanem Laportou.

Barcelona měla v plánu na Nou Camp přivést také Raheema Sterlinga. Anglický internacionál ovšem nakonec v City zůstal a v posledních týdnech se opět dostává do své hvězdné formy.

Torresův přesun ovšem není úplně standartní záležitostí. Kluby uzavřely specifický druh smlouvy a hráčův transfer tak bude splácen po dobu tří až pěti let. Vedení klubu v tomto časovém období navíc počítá s odchodem několika klíčových hráčů a jedním z nich by mohl být záložník Frenkie de Jong.

Zdroje: Sky Sports, Twitter

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *