FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

FORTUNA LIGA Uncategorized

Víkendová fotbalová nadílka Fortuna:Ligy

Víkendové 21. kolo naší drahé, domácí a nejvyšší soutěže je odehráno. Připravili jsme krátkou rekapitulaci toho, co bylo na pažitu v českých zemích k vidění.

Flirckr.com CC license

Fotbalisté z Edenu si poradili a vyhráli 2:0 proti Slovácku a udrželi svou stoprocentní bilanci v domácích utkáních. O vítězství rozhodly dva góly od Petera Olayinky, přičemž úvodní zářez zaznamenal Christos Zafeiris, který oslavil svůj debutový start v základní sestavě klubu z Vršovic s asistencí.

Bohemians remizovali se Zbrojovkou Brno 1:1. Zajímavá pasáž byla k vidění v první čtvrthodině, kdy hlavní rozhodčí anuloval po jedné brance na každé straně. Jakub Řezníček pak zajistil moravskému týmu bod, když 14. gólem v sezóně překonal svůj dosavadního nejlepšího střelecký výkon. Zbrojovka tak ukončila dvacetileté čekání na zisk bodů s klubem z Vršovic!

Viktoria Plzeň odčinila kolaps na Slovácku, když v Doosan Areně porazila Slovan Liberec 2:1. Úvodním gólem po chybě brankáře osladil svůj 300. ligový start Jan Kopic. Ve druhém poločase se hostům podařilo vyrovnat, ale na body jim chybělo, když rozhodující gól vstřelil jejich bývalý hráč Jhon Mosquera. Domácí se po triumfu posunuli do čela soutěže. Na čele se udrželi až do nedělních odpoledních hodin, kdy si opět vyměnili role se Slavií.

Pražská Sparta ve Zlíně zvítězila 3:2. Čtvrtá výhra v řadě začala přicházet ve druhé minutě, kdy Ladislav Krejčí, osvědčený střelec posledních týdnů, skóroval po rohovém kopu. Poté se dvakrát trefil Tomáš Čvančara a vše nasvědčovalo tomu, že to Sparta bez větších problémů zvládne. Zlín snížil na konečných 2:3 a Sparta, která by jistě ještě dva roky zpátky takový zápas prohrála, nakonec vítězství udržela.

Zdroj: Livesport.cz iSport.cz