FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

SERIE A

Majitel italské Sampdorie Janov zatčen!

Bývalý zaměstnavatel českých fotbalistů Patrika Shicka a Jakuba Jankta řeší obrovské problémy. Majitel a prezident klubu Massimo Ferrero byl včera 6.12. zatčen pro podezření z finančních machinací, následně na pozici prezidenta rezignoval. Momentálně se nachází ve věznici San Vittore.

Foto Andrea Staccioli / Insidefoto

Sedmdesátiletý italský filmový producent, který je majitelem klubu od roku 2014 je společně s dalšími pěti lidmi vyšetřován kvůli finančním podvodům, avšak ty ale nesouvisí s fotbalovým klubem. Ferrero byl zatčen za korporátní zločiny v obchodní sféře a falešný bankrot z minulých let.

„Odvedli ho z hotelu jako zločince. Jeho zatknutí souvisí s bankrotem kalábrijských společností před čtyřmi lety,“ píše sport.sky.it.

Mezi dalšími vyšetřovanými je i jeho dcera, ta se údajně dopustila nezákonného výběru z otcové společnosti. Částka výběru by měla být 740 tisíc euro, což je v přepočtu 18,5 milionů korun. Ona i ostatní podezřelí budou trávit následující dny v domácím vězení.

„S velkým překvapením jsme se dozvěděli o tomto předběžném opatření proti Massimu Ferrerovi. Je důležité specifikovat, že jeho působení v našem klubu bylo úplně nezávislé od jeho dalších podnikatelských aktivit,“ uvedl italský klub Sampdorie Janov.

Ferrero se pár dní zpět nechal slyšet, že je již unavený a že by se nebránil prodeji klubu, pokud se podaří najít vhodné investory. „Po osmi letech odříkání, vášně, tvrdé práce a osobních útoků začínám být unavený. Budu pro Sampdorii nadále dělat to nejlepší, ale pokud se najdou kupci ochotní klub získat, představte mi je. Jsem připraven je vyslechnout za předpokladu, že klub adekvátně ocení,“ sdělil v rozhovoru pro deník la Repubblica.

zdroje: sampdoria.it, efotbal.cz,

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *