FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

SERIE A Uncategorized

Derby della Madonnina bez vítěze, Neapol stále první

Zápasem 12. kola Serie A bylo derby milánských velikánů, AC Milan se střetlo s Interem. Po dlouhé době se Rossoneri náchazeli v lepším tabulkovém postavení než jejich soupeř v modrém. Z posledních devíti zápasů dokázalo AC porazit Inter pouze jedinkrát. A bylo tedy otázkou, jak se jim povede tentokrát.

zdroj: FootballCritic

AC Milan je v tomto ročníku mužstvo dvou tváří. V ligové soutěži jsou takřka stoprocentní a pohybují se s Neapolí na samém vrcholu. V lize mistrů však svěřenci Stefana Pioliho hrají ve své skupině druhé housle, a připravili se už o možnost postupu do jarní fáze milionářské soutěže.

Inter naproti tomu zvládl v týdnu důležitý souboj s Tiraspolem a posunul se na postupovou druhou příčku své skupiny. Jenže v ligové soutěži už pár klopýtnutí tým Simoneho Inzaghiho zaznemanal a nasbíral na svého rivala manko 7 bodů.

I přesto nastupoval Inter do derby v roli favorita, v posledních zápasech dokázal stabilizovat výkonnost, zatímco Rossoneri se museli vypořádat s řadou absencí (Maignan, Hernandez, Romagnoli, Castillejo,…)

Největší pozornost před utkáním budili dva hráči, uzdravený hrdina domácích Zlatan Ibrahimovič a přeběhlík z tábora Rossoneri Hakan Calhanoglu.

Napjatý souboj byl od začátku vyrovnaný, ale netrvalo dlouho a Inter šel do vedení. V 11. minutě fauloval ve svém pokutovém území středopolař Kessie a Calhanoglu svého bývalého zaměstnavatele z pokutového puntíku vytrestal, 0:1. Radost Interu netrvala dlouho. Stefan de Vrij na svůj 200. zápas v dresu Nerazzurri bude chtít raději zapomenout, jeho vlastní branka znamenala srovnání stavu, 1:1. Bláznivý první poločas přinesl další penaltu Interu, Lautaro Martinez však svůj tým do vedení nedostal. Poločas tedy skončil nerozhodně.

Druhý poločas už moc zajímavého k vidění nepřinesl. Domácí AC bylo v ofenzivě aktivnější, ale ke gólu to nevedlo . Utkání na San Siru skončilo dělbou bodů.

Pouhý bod brala v utkání s Veronou taktéž první Neapol. Rozestupy v první trojici jsou i po 12. kole stále stejné.