Vše co chcete vědět o fotbalu.

Manchester United
PREMIER LEAGUE

Premier League: Manchester United vs Tottenham

Ve 29. kole anglické Premier League uvidíme souboj Manchesteru United proti Tottehamu. Oba týmy se v letošní sezóně potýkají s průměrnými výkony, přesto by chtěly zaútočit na příčky zajišťující Ligu mistrů. Který z týmů bude po sobotním utkání blíže?

Zdroj: Flickr

Manchester United bude chtít napravit porážku z derby, v posledním kole totiž nestačil na svého rivala z Manchesteru a podlehl mu 1:4. Přestože měli svěřenci trenéra Rangnicka v posledních pěti utkáních přívětivý los, nedokázali ho proměnit v zisk tížených bodů. Fanoušky hodně mrzí především remízy s Watfordem a Southamptonem. I proto je United „až“ na pátém místě se ziskem 47 bodů.

Naopak Tottenham předvedl v posledním kole skvělý výkon, Everton jasně přehrál 5:0. Avšak svěřence trenéra Conteho provází nevyrovnané výkony. Příkladem je výhra ve 26. kole Premier League nad prvním Manchesterem City (3:2) a následná porážka 0:1 s třináctým Burnley. Přesto Tottenhamu v tabulce patří sedmé místo se ztrátou tří bodů na čtvrtou pozici zajišťující kvalifikaci do Ligy mistrů.

V posledním vzájemném zápase se z výhry radoval Manchester United. Tehdy trénoval „Rudé ďábly“ ještě norský kouč Solskjaer. Gólový účet utkání otevřel v 39. minutě Ronaldo. Ve druhé půli portugalský útočník dokázal ještě asistovat Cavanimu a na konečných 3:0 zvyšoval čtyři minuty před koncem základní hrací doby Rashford.

Dvěma hlavními muži v dresu Manchesteru United jsou Portugalci Fernandes a Ronaldo, oba totiž vstřelili devět branek. Ovšem Cristiano Ronaldo se naposledy trefil 15.2. proti Brightonu a v posledním zápase dokonce nefiguroval ani na soupisce. Nejlepším střelcem Tottenhamu je s 11 brankami Heung-Min Son, v těsném závěsu za ním je Harry Kane s desíti trefami, který se v posledním utkání s Evertonem prosadil hned dvakrát.

Důležitý duel mezi Manchesterem United a Tottenhamem se odehraje v sobotu 12.3. na stadionu Old Trafford od 18:30 hodin.

Zdroj: Livesport