FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

PREMIER LEAGUE

Oslavy Nového roku trávil Benjamin Mendy v teplácích ve vězení

Obránce Manchesteru City, kdysi nejdražší obránce v historii klubu je momentálně ve vězení a zřejmě tam ještě nějakou chvíli bude.

zdroj: shropshirestar.com

V roce 2017 Mendy přišel z Monaka za 52 milionů liber. Byl historicky nejdražší obránce týmu a zároveň třetí nejdražší posila v letním přestupovým obdobím a jeho role v týmu měla být mnohem důležitější. V době příchodu se s ním počítalo jako se členem základní jenedáctky, jenže během pěti sezon stihl odehrát přibližně 70 zápasů.

zdroj: instagram.com

Zatčení proběhlo v září 202. Policie mu sdělila, že ho obvinily nezletilé dívky, které se údajně staly obětí sexuálního napadení z jeho strany. Následovalo okamžité zatčení a převoz do vazební věznice.

Klub se ohledně jeho situace odmítl vyjádřit, tudíž v řízení o propuštění na kauci stál sám bez jakékoli podpory. Soudce žádost o propuštění na kauci jednoznačně zamítl a Mendy putoval zpět do vazby. Z přepychového života v luxusu až do tepláků ve vězeňské cele může zažít i milionová fotbalová hvězda prakticky ze dne na den.

Soud měl začít 24. ledna 2022, jenže několik dní před Vánoci se ozvaly další dívky s obviněním. Mendy momentálně čelí tedy sedmi obviněním. Den před Štedrým dnem byl převezen do vazební věznice v Manchesteru, kde má vězeňská služba lepší nástroje potřebných pro jeho ochranu. Jedná se o věznici Strangeways, kde jsou vězni kategorie A. Tato kategorie v Anglii označuje vysoce nebezpečné vězně, patří sem: vrazi, sexuální delikventi, drogový dealeři a další.

Vězni, kteří si odpykávají trest za sexuální delikty obzvlášť vůči nezletilým jsou ve věznicích nejčastějším terčem to se všobecně ví. Další riziko které Mendymu hrozí je fakt, že se může setkat uvnitř s některými fanoušky Rudých ďáblů z United a může mu hrozit nebezpečí. Vzhledem k vážnosti obvinění se nedočká ani podpory z řad svých fanoušků.

Pokud proběhne proces řádně v lednu se vzhledem k novým skutečnostem doposud neví, ale dle soudce je tento termín nereálný. Mendymu zřejmě bude zamítnuta i další žádost o propuštění na kauci a tudíž zůstane ve vazbě až do verdiktu soudu.

zdroj: twitter.com, aktualne.cz, denik.cz,

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *