FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

Ederson
PREMIER LEAGUE

Ederson prozradil, na jaké pozici by v City chtěl hrát, kdyby nebyl brankářem!

Brazilský gólman Ederson v posledním rozhovoru prozradil, na jaké jiné pozici by nejraději v dresu Manchesteru City hrál. Je přesvědčen, že na celkovém výkonu mužstva by se po jeho přesunu nic nezměnilo.

Ederson
Zdroj: goal.com

Brazilec již od svého příchodu na Etihad v roce 2017 předvedl své nadstandartní kvality. Týmu dopomohl ke třem ligovým titulům a účasti ve finále Ligy mistrů.

Za jeho skvělé brankářské schopnosti mezi třemi tyčemi byl vždy velmi uznáván, chválen za skvělou kopací techniku a práci s míčem. Fanoušci si tak často dělali legraci, že by hráč mohl působit i v poli.

Bývalá jednička Benficy Lisabon je ve hře nohama tak precizní, že se dokonce změny postu dočkala. Jednalo se tehdy o exhibiční zápas, v němž Ederson sám vstřelil hned 2 branky.

Po absolvování jeho posledního interview prozradil, jaká je jeho preferovaná pozice. Místo ofenzivního zabijáka by raději totiž převzal místo v záložních řadách, konkrétně na postu Kevina de Bruyna.

„Jestli by mě tam někdy poslali, nechtěl bych být útočník. Preferoval bych místo v záloze, místo Kevina. V posledních minutách je samozřejmě normální jít na hrot. Kdyby se mě ale někdo zeptal ještě před výkopem, řekl bych, ať mě tam dají místo De Bruyna, nebyl by v tom rozdíl“, vtipkoval brazilský gólman.

V dnešní éře moderního fotbalu je už naprosto běžné, že mužstva v případě nepříznivého skóre posílají do pokutového území ty téměř nejméně povolané.

Podobnou situaci využil v minulé sezoně Liverpool, jenž díky hlavičce tuzemského kolegy Alissona Beckera zvítězil v utkání s West Bromem.

City se v posledních letech poměrně trápí co se proměňování pokutových kopů týče. Sám kouč Pep Guardiola tak uznal, že jejich ochránce svatyně mezi třemi tyčemi je jedním z nejlepších právě pro zahrávání penalt.

Kdo ví, třeba se v letošní sezoně Premier League dočkáme i rozšířené střelecké listiny samotného gólmana Edersona.

Zdroje: Twitter, Sport Bible

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *