Vše co chcete vědět o fotbalu.

MOL-CUP
MOL Cup

Jak si prvoligové kluby vedly v Poháru?

Domácí pohár měl na programu své třetí kolo. V této fázi soutěže se ligové kluby stále střetávají s týmy z nižších soutěží. Poradily si kluby z První ligy se svými papírově slabšími soupeři, anebo se zrodilo nějaké překvapení?

MOL-CUP
Zdroj: Tadeáš Bednarz / Creative Commons / CC BY

Ve včerejších pohárových zápasech si s rolí favorita poradila Viktoria Plzeň, která díky gólům Havla a Šulce porazila druholigovou Příbram 2:1. Po stejném výsledku postupuje dále i Olomouc, která si poradila s Vlašimí. A do třetice úspěchů prvoligových klubů vyhrála Mladá Boleslav na hřišti Opavy výsledkem 4:2. Ve čtvrtém včerejším zápase se ale naopak nedařilo Pardubicím, které podlehly druholigové Jihlavě 0:2.

Dnes nastoupila ke svým zápasům obě pražská S. Zatímco vítězství Sparty v Líšni 3:0 bylo celkem jednoznačné a letenští měli zápas po celou dobu pod kontrolou, Slavia své fanoušky trochu napínala. Po prvním poločase totiž sešívaní prohrávali ve Velvarech, které hrají skupinu B ČFL, 2:0. Po přestávce ale Slavia přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a po hattricku Stanciua a jednom gólu Traorého nakonec postupuje po výhře 4:2.

Z dalších ligových týmů se představilo Slovácko, které porazilo 2:1 Zbuzany, Hradec Králové porazil 4:0 Zápy, Karviná zvítězila 1:0 nad Chrudimí a Teplice si poradily stejným výsledkem s Třincem. Klokani vyhráli v Prostějově 4:0 a Jablonec přehrál 1:0 Přepeře.

Zajímavé drama se odehrávalo v Praze, kde místní Loko Vltavín hostil Baník Ostrava. Baník vedl ještě sedm minut před koncem 2:0, dva rychlé góly Vltavínu ale poslaly zápas do prodloužení. V něm se Baník oklepal z nečekaného překvapení a třemi góly v prodloužení ustanovil konečný stav 5:2.

Zdroj: iSport