FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

LA LIGA

Barcelona přišla minimálně na tři měsíce o argentince Agüera

Argentinský matador Sergio Agüero prožívá po svém letním přesunu na Camp Nou náročné období.

zdroj: Profimedia

Sergio Agüero se rozhodl v létě neprodloužit své angažmá v Manchesteru City a jeho novým působištěm se stal španělský velkoklub Barcelona. Jedním z hlavních faktorů, kvůli kterému si vybral právě ji, byl jeho kamarád Messi. Sergio toužil po tom, že si s ním zahraje v jednom společném týmu jinde než za reprezentaci. Jenže následně po jeho přesunu do Španělska, Messi také změnil dres a vybral si tým pod Eiffelovou věží.

Další rána pro Agüera přišla v podobě obrovských finančních problémů katalánského celku (právě tyto problémy vedly k tomu, že Messi odešel do PSG). Musel totiž čekat několik zápasů než se vyřeší v klubu finanční situace aby mohl být vůbec zaregistrován na soupisku. Jakmile se dostal na hřiště pro jeho smůlu se na několik zápasů zranil.

Na začátku října se vrátil po zranění zpět sestavy a v následujících pěti zápasech se objevil na trávníku. Zápas 12. kola španělské La Ligy, který se odehrál 30.10. byl pro Agüera na několik měsíců poslední.

Právě probíhala 41. minuta utkání, kdy z ničeho nic Agüero začal cítit problémy s dýcháním a nepříjemný tlak na hrudi. Zastavil, začal se držet za hrudník a následně se zkácel k zemi. Po incidentu byl neprodleně převezen do nemocnice a podroben vyšetření.

Výsledky vyšetření prokázaly, že za jeho kolaps může srdeční arytmie, což je porucha srdečního rytmu. Klub poté sdělil následující Sergio Agüero podstoupil diagnostický a terapeutický zákrok, který provedl doktor Josep Brugada.

Agüero měl problémy se srdcem již během svého působení v Manchesteru City a to konkrétně v roce 2017. Vyšetření v tě době nic znepokujícího nenašly a po jednozápasové absenci se opět vrátil. Jestli se Kun za tři měsíce vrátí je v tuhle chvíli ve hvězdách. Dle klubového prohlášení je mimo tým a během následujících tří měsíců bude vyhodnocena účinnost léčby, aby se určil proces jeho zotavení.

Nezbývá nám nic jiného než čekat a popřát mu brzké uzdravení!

zdroje: forcabarca.sk, sport.cz

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *