FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

FK Jablonec
KONFERENČNÍ LIGA

Jablonec rozdrtil na domácí půdě Žilinu vysoko 5:1. Jablonecký kouč Petr Rada byl spokojený.

Žilinští do Jablonce cestovali uspět, ale vůbec se jim nepodařil první poločas a inkasovali čtyřikrát. Jablonečtí borci mají snad už skoro jistý postup z play off Evropské konferenční ligy.

FK Jablonec
Zdroj: Wikimedia Commons

Slovenský tým totálně nezvládl první půli. Hned v 10. minutě se trefil Miloš Kratochvíl a za dvanáct minut ten samý hráč zvyšoval na 2:0.

Ani jablonecký útočník Martin Doležal nechtěl být pozadu a v 41. minutě zvyšoval na 3:0. Žilina musela ještě skousnout branku slovenského záložníka Jakuba Považence v dresu Jablonce.

První poločas skončil 4:0 pro domácí celek a ve druhém poločase snižoval žilinský útočník Taofiq Jibril. Čtyřgólový náskok si jablonečtí chtěli vzít zřejmě i do odvety a v 90. minutě na konečných 5:1 upravil Martinec.

„Jsem spokojený s vítězstvím. V prvním poločase jsme hráli velice dobře. Pak jsme měli pasáž, kdy byl soupeř trochu aktivnější a tam jsme inkasovali branku. Střídáním jsme se z toho dostali a pátou brankou to dotáhli do vítězného konce,“ uvedl trenér Petr Rada pro klubový web.

1. zápas play off EKL 2021/2022:

FK Jablonec – MŠK Žilina 5:1 (4:0)

Góly: 10. a 22. Kratochvíl, 41. Doležal, 45.+1 Považanec, 90. Martinec – 75. Jibril, ŽK: Pleštil, Pilař, Holík – Bičachčjan, Sluka, Anang, Fazlagič, Rusnák. Rozhodovali: Kehlet – Hummelgaard, Sörensen (všetci Dán.), 4 378 diváků

Zdroj: FK Jablonec