FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

FORTUNA LIGA

Sparta Praha podepsala Tomáše Čvančaru! Kolik museli Pražané do Jablonce poslat?

Lednové přestupové období je už téměř za dveřmi a v některých mužstvech už se nakupuje ve velkém. Stejný scénář se děje i na pražské Letné, Sparťani totiž ve svém kádru jako posilu představí nadcházející hvězdu českého fotbalu! O koho se jedná?

Tým kouče Pavla Vrby už tuto zimu doplní bývalý útočník Jablonce, Tomáš Čvančara! Hvězda národního výběru do 21 let podepsala na Letné víceletý kontrakt.

O jeho přesun se zasloužily především skvělé výkony a to jak na klubové, tak reprezentační úrovni. 5 zásahů si připsal na nejvyšší ligové úrovni, čtyřikrát se prosadil v evropských pohárech. Gólovou trefu zaznamenal i v dresu Lvíčat v utkání se slovinským výběrem.

„Hledali jsme útočníka vyšší postavy, který má dobrý pohyb, umí hrát zády k bráně i nabíhat za obranu, zároveň je ochotný poctivě pracovat například při napadání stoperů. Tomáš je cenný hráč v tom smyslu, že se umí gólově prosadit ze všech herních situací. Typologicky proto dobře doplní stávající skupinu našich útočníků. Jedná se stále o mladého hráče, který má potenciál se u nás nadále zlepšovat,“ řekl po podpisu smlouvy sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický

Na tak útlý věk si hráč prošel již řadou klubů a to nejen těch tuzemských, ale i zahraničních. Po přestupu do Jablonce z pražského Edenu jej čekalo hostování v italském Empoli. Během dalších sezon se podíval v rámci hostování také do Vyšehradu a Opavy.

Právě po ukončení angažmá ve Slezsku se Čvančara pořádně chytil, pravidelně v Jablonci nastupoval v základní jedenáctce a přišel i na gólový čich. Není se tak čemu divit, že se stal poměrně dražší položkou na sparťanském nákupním seznamu.

Dle zákulisních informací by měla Sparta do Jablonce poslat částku výši 12 milionů korun. Letenští tak musejí doufat, že právě dlouhán Čvančara by mohl být přesně tím útočníkem, jenž týmu doposud chyběl.

Na jeho první start si ale budou muset počkat. V důsledku červené karty se útočník nepředstaví minimálně v duelech s Budějovicemi a plzeňskou Viktorií.

Zdroje: Livesport, Sparta, Transfermarkt, Instagram

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *