Vše co chcete vědět o fotbalu.

AC Sparta Praha
FORTUNA LIGA

Souhrn nedělních zápasů 16. kola FORTUNA:LIGY

Ve zbývajících čtyřech zápasech FORTUNA:LIGY se fanoušci nedočkali žádného velkého překvapení!

Zdroj: Flickr

SK Slavia Praha vs. FK Teplice – 3:0

Slavia potvrdila roli favorita a parádně smetla poslední Teplice. První branka padla v 16. minutě, když Stanciu zakroutil přímý kop až do teplické branky.

V prvním poločase se ještě trefil Jan Kuchta a klub z Vršovic vedl 2:0. Ve druhém poločase viděl červenou kartu teplický hráč Lukáš Mareček a bylo podstatě rozhodnuto.

Třetí trefu přidal v 84. minutě stoper Ousou a zvýšil vedení domácího týmu na 3:0.

AC Sparta Praha vs. FC Slovan Liberec – 2:1

Před zápasem slibovala Sparta svým fanouškům výhru na domácí půdě. O rychlé vedení pražského týmu se postaral v 5. minutě Adam Karabec, který si ideálně naskočil na centr od Michala Sáčka.

Liberci se podařilo v prvním poločase vstřelit vyrovnávací gól, když Christián Frýdek překonal dloubáčkem bezmocného brankáře Dominika Holce.

Výhru Pražanům vystřelil ve druhém poločase útočník Matěj Pulkrab a Sparta si v dnešním zápase připsala vítězství 2:1.

FC Hradec Králové vs. MFK Karviná – 1:0

Hradec je letošním překvapením ročníku a proto se očekávala jednoznačná výhra Votroků. Trápící se Karviná sice odolávala, ale rozhodující moment přišel v prvním poločase.

V závěru prvního poločasu dostal karvinský obránce Marco Túlio červenou kartu za došlápnutí na Vlkanonův kotník. Oslabení slezského týmu využil záložník Jakub Rada. Dalšího gólu se fanoušci v tomto zápase již nedočkali.

FK Jablonec vs. FK Mladá Boleslav – 0:1

Jablonec neprožívá příliš dobré období a toho mohla využít Mladá Boleslav. Sice se svěřenci Petra Rady snažili zvítězit, ale rozhodující gól střelil v úvodu druhého poločasu Michal Hlavatý.

Zdroj: Livesport

Autor: Tomáš Ondrouch