FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

FORTUNA LIGA

Kdo by mohl v zimě opustit kádr Sparty?

Přes podzimní část se ukázalo, že by se Sparta mohla loučit s některými hráči současného Vrbova áčka a to zejména z výkonnostních důvodů. Kdo by mohl z Prahy 7 brzy zmizet?

Andreas Vindheim (26 let)

Pro většinu fanoušků bylo zarážející, že podepsal novou smlouvu, protože jeho dosavadní výkony nebyly příliš dobré. To se i potvrdilo v podzimní části, kdy se Vindheim nedokázal probojovat do základní jedenáctky. Vesměs nastupoval jako zástup, když se někdo zranil. Jeho výkony jsou ale příliš nevýrazné a to pro trenéra jako Vrbu, který potřebuje hodně aktivní krajní beky, je nepřijatelné. Pokud se uzdraví Casper Højer je velmi pravděpodobné že Letnou v zimě opustí. Spekulace se ještě zvýšili po údajné nové posile Sparty, která by měl zvládnout hrát jak stopera, tak i krajního beka.

Zdroj: Flickr.com

Lukáš Štětina (30 let)

Důrazný slovenský stoper, který ve Spartě kroutí již pátou sezónu, se nedokázal dlouhodobě prosadit do základní sestavy. Při příchodu se s ním počítalo jako základním stavebním kamenem obrany letenských. I díky častým chybám v rozehrávce se to nepovedlo. Jeho nejzářivější období bylo působení pod Kotalem, kdy hrál tak jak si vedení Sparty představovalo. Poté ale přišlo zranění a nyní to vypadá, že je až stoperem číslo 5. To nasvědčuje jeho odchodu. Nabízí se buď hostovaní či trvalý přestup. V obou variantách ale platí, že zůstane v české nejvyšší lize nebo odejde do Slovanu Bratislava.

Zdroj: AC Sparta Praha

David-Moberg Karlsson (27 let)

Šikovnému švédskému záložníkovi se tuto sezónu moc nedaří a to i z důvodu malého vytížení. Vypadá to, že nemá důvěru trenéra Vrby, který upřednostňuje jiné hráče. Navíc se začátkem měsíce začalo spekulovat o příchodu Alberta Rusnáka, kterému končí v Americe smlouva. Technický záložník se ale nemusí obávat o nezájem. Již teď se spekuluje o více než pěti zájemcích. Největší rozruch vyvolal zájem od městského rivala Slavie. Bude David-Moberg Karlsson následovat kroky Srdjana Plavšiče?

Zdroj: Flickr.com

Václav Drchal (22 let) a Martin Vitík (18 let)

Oba mladíci nedostávali mnoho prostoru na hřišti a museli hrát převážně za druholigové béčko. U obou se jedná spíše o stagnaci ve výkonnosti než v jeho zlepšení a tak se pro oba nabízí případné hostování. Zájem o ně určitě bude. Drchal by mohl odejít do Jablonce či Českých Budějovic, kteří budou pravděpodobně hledat náhradu za svoje útočné esa. Možná bude samotný Drchal trvat i na trvalém přestupu, což by mu mohlo v jeho kariéře pomoci. U Vitíka bude hodně záležet na odchodu Štětiny.

Adam Hložek (19 let)

O odchodu jedné z největších opor se spekuluje každé přestupové období. Jinak tomu není ani letos a o Hložka bude opět zájem. Pokud přijde odpovídající částka je velmi pravděpodobné, že Adam Spartu opustí. Mezi největší zájemce patří West Ham, Dortmund a Borussia Mönchengladbach.

Zdroj: Flickr.com

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *