Vše co chcete vědět o fotbalu.

Baník Ostrava
FORTUNA LIGA PŘÁTELSKÝ ZÁPAS

Baník Ostrava porazil kamarádské polské GKS Katovice.

Ostraváci využili reprezentační přestávku k odehraní přátelského zápasu proti polským Katovicím. Baník na půdě Katovic vyhrál 2:0.

Zdroj: Flickr

Nešlo pouze o přátelské utkání, ale také o oslavu čvrtstoleté družby mezi fanoušky. Baníkovští fanoušci se přátelí s polským GKS Katowice a toto přátelství oficiálně vzniklo v roce 1996.

Chachaři měli ještě přátelské vazby se slovenským týmem Spartak Trnava, ale tato družba již skončila. Proto se musela zbývající družba s polskými fanoušky pořádně oslavit.

Slavnostní atmosféra provázela celý zápas. Baník byl považován za favorita zápasu a taky to bylo na hřišti znát. První branka padla v 15. minutě, když skóroval ostravský obránce Denis Granečný.

Další branku trefil Jan Juroška, který vystřelil z nějakých dvanácti metrů a Baník vedl 2:0. Hrozili také Poláci, avšak ostravský brankář Viktor Budinský nepustil nic za svá záda.

„Jsem rád, že jsme hráli přípravný zápas v tak fantastické atmosféře. Tohle je pro kluky velká motivace, i když se jedná jen o přípravu. Škoda, že jsme nedali více gólů, šance jsme měli, ale nebezpečný byl i soupeř a z toho hlediska je velmi cenná nula vzadu. Ta se počítá i v přípravném zápase,“ řekl trenér Baníku pro klubový web.

Zdroj: FC Baník Ostrava, Livesport