FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

EVROPSKÁ LIGA

Sparta v Evropské lize končí!

Sparta Praha přímý souboj o postup ze skupiny nezvládla. Po bojácném výkonu prohrála s domácími Glasgow Rangers 2:0. V posledním kole si to rozdá s Brondby Kodaň o postup do Konferenční ligy.

S napětím se čekalo, jak Vrbova družina odpoví na víkendový pětigólový debakl od Slovácka. Soupeřem jím byl na věhlasném Ibrox Stadium Glasgow Rangers s novým manažerem van Bronckhorstem. Obě mužstva po čtyřech odehraných kolech nasbírala shodné 4 body.

Oproti předpokladům byl zápas, jak ze strany fanoušků tak i hráčů, velice klidný. Což dosvědčují pouhé 3 žluté karty v zápase.

Začátek utkání podchytili lépe domácí hráči. Sparta jen těžko udržela míč na svých kopačkách. A trestem jí byl hned v 15. minutě gól Kolumbijce Morelose. Po taktické chybě středních obránců se dostal ke skluzové gólové přihrávce Hagi a na Morelose číhala odkrytá brána. Pak už jsme mohli sledovat jen množství neproměněných šancí křídelníka Ariba.

Druhý poločas začal pro Spartu pohromou. Filip Panák hrozivým centrem napříč vlastním malým vápnem posadil míč přímo na hlavu připraveného Morelose, 2:0. Letenští se vzpamatovali a začali si vytvářet šance až od 80. minuty. Avšak skvělý McGregor nadvakrát zlikvidoval obrovskou šanci, kterou měli Krejčí ml. s Pulkrabem.

Sparta zaslouženě ze Skotska neodváží ani bod. A horšími vzájemnými zápasy s Rangers přišla o šanci postoupit do dalších bojů Evropské ligy. V posledním kole bude chtít na Letné alespoň uhájit účast v jarních kolech Konferenční ligy v souboji s Brondby.

zdroje: Livesport.cz