FOTBALOVÝ MAGAZÍN

Vše co chcete vědět o fotbalu.

Olympique de Marseille
EVROPSKÁ LIGA

Marseille nenašla recept na oslabený Lokomotiv Moskva a z Ruska si odváží jen bod

Olympique Marseille si v této sezóně počíná výjimečně dobře a má nakročeno k velmi vydařenému ročníku. Po čtyřech utkáních ještě nepoznali hořkost porážky a v tabulce jim patří průběžné třetí místo. Lokomotiv je na tom prakticky stejně a tak se na stadionu RZD Arena v Moskvě utkaly dva velice vyrovnané týmy.

Olympique de Marseille
Zdroj: Flickr

Do zápasu vstoupil lépe francouzský celek, který již od prvních minut ukazoval své kvality a středopolař Guendouzi nebyl daleko od branky. Bohužel jeho pokusy chladnokrevně zlikvidoval brankář Guilherme.

Hosté i bez typického útočníka skvělým způsobem kombinovali a trojlístek Guendouzi-Ünder-Harit obraně Lokomotivu vyloženě zatápěl. Ale ani domácí nenechali rukavice španělského gólmana Lopeze neposkvrněné. Nejblíže k brance byl Smolov, ale jeho pokus zneškodnila tyč.

Na začátku druhého poločasu přišla individuální akce Ündera, který prchal po pravé straně a po faulu Tiknizyana ve vápně se kopala penalta. Navíc to také znamenalo konec pro ruského záložníka, který měl již jednu žlutou kartu a tak se musel poroučet do sprch. Ünder pokutový kop nekompromisně proměnil a poslal hosty do vedení.

I přes fakt, že Marseille měla prakticky každý balón a celý druhý poločas se odehrával jen na polovině Lokomotivu, hosté nedokázali vstřelit branku, která by jim pojistila výhru a to se jim zle vymstilo.

Těsně před závěrečným hvizdem si balón ukořistil Anjorin a technickou střelou ke vzdálenější tyči vybojoval pro svůj tým neskutečně cenný bod. Les Marseillais se z tohoto tvrdého zásahu už nedokázali vzpamatovat a tak se museli odporoučet zpět do slunné Francie s pouhou remízou.

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *